FRANCOUZSKÁ KOSMETIKA -BIOLOGIQUE RECHERCHE VÍCE NEŽ 40 LET NADŠENÍ A VÁŠNĚ

Příběh značky Biologique Recherche se začal psát ve francouzské rodině odborníků v péči o pleť, která v roce 1977 založila svou první laboratoř. Na počátku 70. let biolog Yvan Allouche zaznamenal mezi profesionály v péči o pleť potřebu ošetření, která dosahují stálých a viditelných výsledků. Yvan si uvědomil význam používání vysoce koncentrovaných aktivních látek a důležitost výběru těch nejčistších botanických, mořských a biotechnologických extraktů. Jeho bádání ve světě přírody vedla k vyvinutí účinných přípravků péče o pleť. Josette Allouche, diplomovaná fyzioterapeutka, pomáhala svému manželovi sestavit masážní techniky, které by bylo možné propojit s přípravky pro profesionální použití. Objevila, že šetrná manipulace se svaly a vazy má velmi příznivý vliv na pokožku. Její jemné masážní techniky tvoří nedílnou součást ošetření

Kosmetika produkty

kosmetikou Biologique Recherche. V roce 2000 se MUDr. Philippe Allouche, praktický dermatolog, rozhodl následovat své rodiče do rodinné firmy Biologique Recherche. Byl frustrován kvalitou existujících přípravků, které byly k dispozici pro před a pooperační péči. V roce 2007, po smrti Yvan Allouche, Rupert Schmid a Pierre-Louis Delapalme převzali společnost, přičemž Philippe Allouche působí stále jako tvůrčí opatrovník. Svou prací v laboratořích Biologique Recherche neustále přispívá k vývoji pleťových přípravků na medicínské úrovni.

Dnes je Biologique Recherche světově uznávanou kosmetickou firmou díky ohromující efektivitě produktů založených na vědeckém přístupu a špičkové kosmetické péči šité na míru jednotlivým klientům. Používá výhradně ryzí, koncentrované ingredience v původním stavu, stejně tak i inovativní a přesné postupy a procedury. Kosmetika Biologique Recherche je dostupná v 70 zemích na všech kontinentech světa. Biologique Recherche pokračuje v tradici dokonalé péče o pleť, tělo i vlasy. Nadšení a odborná znalost obklopují a definují každý produkt, který nabízíme. Beauty Institut Ambassade de la Beauté představuje vlajkovou loď Biologique Recherche. Najdete ji na prestižní pařížské adrese 32 Avenue des ChampsElysées.

Skin Instant© Nadčasová vize pleti doktora Philippa Allouche

 Stav kůže je odrazem nás samotných; během jednoho dne vystřídá několik podob, stejně jako během celého života. Neexistují dva jedinci, kteří by měli stejnou pokožku. Každý má zcela odlišný Skin Instant©, který se během dne může měnit a zároveň může být na různých částech tváře odlišný. Metodologie Biologique Recherche tudíž spočívá v působení na epidermis s ohledem na Skin Instant© – aktuální stav pokožky daného jedince. Kůže tvoří naši ochrannou schránku, a proto se o ni musíme starat a chránit ji. Zjednodušeně by se dalo říci, že kůže je jako dům: pokud střecha, v našem případě epidermis, nefunguje jako dostatečná ochrana před externími útoky, veškerý interiér, v našem případě dermis, se stává zranitelným. Abychom docílili přesvědčivých výsledků, musíme v prvé řadě začít s péčí o epidermis. Již víme, že vytvořením ideálního prostředí na povrchu kůže, může dojít k jejímu rozvoji zdravým a harmonickým způsobem.

Péčí o epidermis pomáháme obnovit zdravý, mladistvý a zářivý vzhled pokožky. Tato dynamika, založená na klíčové roli epidermis v konstantním dialogu s hlubšími strukturami kůže, je známá jako „kosmetologické rozhraní“ a pomáhá nám pochopit, jak efektivně mohou kosmetické aktivní ingredience působit, jakmile se dostanou do kontaktu s povrchem epidermis, aniž by se musely dostat skrz. Kosmetičtí specialisté pracující podle metodologie Biologique Recherche jsou k dispozici pro ty, kdo hledají efektivní a zároveň nový způsob ošetření na míru jejich potřebám.

Iniciační fáze: Nejsvrchnější vrstva kůže (epidermis) odděluje vnitřní prostředí organismu od okolí, chrání jej před škodlivými vlivy vnějšího prostředí a plní řadu dalších důležitých funkcí, proto musí být hlavním bodem zájmu, pokud jde o péči o pleť. Oblast kolem epidermis musí respektovat její ušlechtilé funkce, zatímco umožňuje, aby získala personalizovanou péči podle specifického a přísně daného rituálu. Tato fáze zahrnuje tři kroky, které jsou stěžejní:

  1. Relaxace, která se skládá z proprioceptivní masáže a čištění pleti.
  2. Příprava pokožky užitím vhodného Lotion P50, exfoliační pleťové vody respektující kyselé pH epidermis.

III. Aplikace masky s cílem připravit, zlepšit kondici a stimulovat pokožku.

lotion_p50-new

Lotion P50 Ikonický produkt péče o pleť Biologique Recherche V roce 1970, doktor Yvan Allouche – zakladatel Biologique Recherche, vytvořil první přípravek Lotion P50. Jedná se o exfoliační ošetření, které je velmi progresivní, zbavuje pleť nečistot a nedokonalostí a zlepšuje její kondici. Má unikátní složení, které pomáhá epidermis znovu získat a urychlit její původní regenerační vlastnosti. Jde o zcela zásadní fázi procesu ošetření Biologique Recherche. Lotion P50, klíčový produkt přípravné fáze ošetření, se zaměřuje na epidermis. Epidermis je jakýmsi ochranným kokonem, který jako první bojuje proti časovému náporu. Toto unikátní ošetření kombinuje benefity pleťové vody, která čistí, exfoliuje, zvlhčuje a tonizuje zároveň. Na základě výzkumu Yvana Allouche z oblasti epidermální obnovy a skvělých výsledků se Lotion P50 stalo základním kamenem metodologie Biologique Recherche. Zároveň také představuje ikonický a nejprodávanější produkt.

Fáze ošetření: V této fázi se pracuje s produkty obsahujícími nejvyšší koncentraci aktivních ingrediencí, které pomocí zlepšení kondice epidermis pomáhají urychlit její samoregenerační vlastnosti. K vlastní regeneraci kůže dochází vždy jednou za měsíc. Kondice pokožky je obnovena, získává zpět svou elasticitu a tvář získává přirozený tón, tvar a kontury. Unikátní úspěch našeho personalizovaného ošetření může být pociťován okamžitě a trvale, i v případě nevyvážených Skin Instants©.

Quintesenciálních sér, který je namíchán přímo na míru vaší kosmetičkou. Závěrečná fáze je navržena tak, aby zachovala a optimalizovala účinky ošetření tím, že poskytuje dodatečné aktivní složky rostlinného nebo biomořského původu. Jedná s o závěrečné krémy a séra, která jsou přizpůsobena pokožce a jejím potřebám.

Autentičnost a harmonie jsou srdcem i duší pečujících produktů Biologique Recherche

 Všechny produkty Biologique Recherche musí splňovat specifická kritéria:

  • Vysoce komplexní složení a míra koncentrace rostlinných či biologických extraktů, v průměru přesahující 20 %
  • Absence syntetických vonných látek, aby byla zachována integrita složení a aby nedošlo k vyvolání přecitlivělosti na daný produkt
  • Proces výroby za studena, kdykoli je možné respektovat původní strukturu aktivních ingrediencí
  • Vysoká kvalita aktivních ingrediencí je důvodem jejich vysokého užitku